امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

طرح سوال از شهردار دزفول اعلام وصول شد

طرح سوال از شهردار دزفول روز پنجشنبه با امضای ۲ نفر از اعضای شورای شهر در صحن علنی شورا اعلام وصول شد.
کد خبر: 513
زمان انتشار: 12 اسفند 1400 - 21:17 -
1336 بازدید

به گزارش دزآوان رئیس شورای اسلامی شهر در نشست رسمی شورای اسلامی شهر دزفول در محل شورا بیان کرد: پس از اینکه در فضای مجازی مواردی از طرح سوال از شهردار ارائه شد اکنون سوال از شهردار با امضای ۲ نفر از اعضای شورای شهر دریافت شد.

محمدحسن پرآور افزود: سیدباقر موسوی فخر و غلامعلی پوررضایی طی نامه ای از بنده درخواست کردند شهردار را  برای پاسخگویی به سوالات در حضور اصحاب رسانه به شورا دعوت کنم.

وی ادامه داد: در این نامه سوالاتی چون علت پرداخت غیرقانونی اضافه کار و تعطیل کاری، کیفیت لکه گیری آسفالت، انتصاب شخص غیرمتخصص در پست مهم و تخصصی آتش نشانی، تعیین تکلیف پروژه قائم، وضعیت پرسنل مامور به ادارات و نهادها مطرح شده است که باید به شهردار اعلام کنم.
رئیس شورای اسلامی شهر دزفول اظهارداشت: جلسات مستمری به صورت ماهانه با شهردار برگزار و سوالات و مسائل مختلف مطرح و در مورد آنها رایزنی شده است و سایر اعضا در یک جو صمیمی و تعاملی قانع شده‌اند لذا نیازی به طرح سؤال نبود.

وی طرح سوال را حق قانونی اعضای شورا دانست و گفت: برابر قانون در این خصوص اقدام و سؤالات به شهردار ابلاغ می‌شوند که شهردار نیز ظرف مدت ۱۰ روز موظف است یا حضوری یا به صورت مکتوب توضیحات خود را ارائه دهد ضمن اینکه قطعا در جلسه حاضر خواهد شد.

پرآور اظهارداشت: اگر در فرآیند طرح سوال، اغنا صورت نگرفت به سمت استیضاح و درنهایت به سمت عزل شهردار پیش می‌رود.

وی افزود: تعامل شورا و شهردرای باعث ایجاد آرامش است که امیدواریم تداوم یابد.

به گزارش ایرنا در این نشست همچنین پس از پنج روز بررسی لایحه بودجه پیشنهادی در ۲ نوبت صبح و عصر و برگزاری افزون بر ۱۵ ساعت جلسه توسط عضای شورا و حضور کارشناسان مالی و معاونان شهرداری، لایحه پیشنهادی بودجه سال ۱۴۰۱شهرداری دزفول به مبلغ هفت هزار میلیارد ریال پس از اعمال تغییراتی در برخی ردیف ها تصویب شد.

مصوبه لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری در سال ۱۴۰۱ پس از این به فرمانداری ارسال می‌شود و درصورت تایید در کمیته تطبیق به شورا عودت و شورا جهت اجرا به شهرداری ابلاغ خواهد کرد./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *