امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..
رییس شورای اسلامی شهر دزفول:

تحقق مطالبات مردمی هنگام بررسی بودجه شهرداری دزفول مدنظر است

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول با اشاره به آغاز بررسی بودجه ۱۴۰۱ شهرداری گفت: محقق کردن مطالبات و خواسته‌های مردمی یکی از اولویت‌های شورا هنگام بررسی بودجه است.
کد خبر: 489
زمان انتشار: 7 اسفند 1400 - 21:00 -
1327 بازدید

به گزارش دزآوان، محمدحسن پرآور روز شنبه در نشست  برررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری دزفول در صحن شورا افزود: شورا با بررسی دقیق و موشکافانه مراحل قانونی بودجه را طی می کند تا طبق نیازها بودجه اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه از امروز تا پایان هفته مسوولیت رسیدگی به بودجه را داریم، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه علاوه بر تلفیق، مسوولیت بررسی بودجه شهردرای را نیز دارد.
رییس شورای اسلامی شهر دزفول اظهارداشت: مهمترین موضوع درخصوص بررسی بودجه شهرداری، حرکت به سمت توسعه پایدار شهری است که این امر مستلزم داشتن درآمد پایدار بوده و اگر اتفاق نیفتد بودجه محقق نمی‌شود.
وی نظام تامین منابع شهری و توجه به محله محوری در بودجه را ضروری دانست و افزود: نیازهای محلات دزفول باید در کمیسیون‌های شورا مدنظر قرار گیرند.

پرآور بر ضرورت مشارکت مردم در اجرای طرح‌ها تاکید کرد و گفت: بررسی بودجه اگر بر مبنای علمی و طبق اولویت واقع بینانه نباشد مشکلاتی ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: ۲ ردیف بودجه شامل عوارض نوسازی و صنفی که درآمد پایدار شهرداری هستند، ردیف های غیرقابل تغییری هستند که باید واقع بینانه باشند.
رییس شورای اسلامی شهر دزفول اظهارداشت: اجرای طرح‌های عمرانی، تحول اقتصادی شهری و جلب رضایت شهروندان از دیگر مواردی است که برای بودجه باید موردنظر قرار گیرند.
وی افزود: خواسته های مردمی باید در حد امکان در ردیف بودجه قرار گیرند که در حال حاضر آسفالت، نورپردازی، پارکینگو فضای سبز از جمله مطالبات است .
پرآور با بیان اینکه رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار باید در بودجه مدنظر شورا قرار گیرند، گفت: املاک واقع شده درطرح ها از دیگر مواردی است که باید در ردیف بودجه مدنظر قرار گیرد.

وی طولانی شدن طرح‌های عمرانی را یکی از آفات شهرداری دانست و افزود: طرح‌های نیمه تمام باید تکمیل و سپس نسبت به اجرای طرح‌های جدید اقدام شود همچنین باید آموزش لازم به پرسنل شهرداری داده شود تا ضمن ارائه خدمات بیشتر، ضریب خطا کاهش یابد.

علیرضا مجدی نسب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر دزفول نیز گفت: بودجه ۱۴۰۱ در وقت مقرر و زودتر از سال‌های گذشته توسط شهرداری به شورا ارسال شد و ۲ هفته هم شورا فرصت بررسی آن را دارد.

وی افزود: برای تسریع در کار،  اعضای شورا هر روز به مدت سه ساعت بودجه را با حضور مسوولان ذیربط شهرداری بررسی می کنند.
این عضو شورای اسلامی شهر دزفول بیان کرد: بودجه شامل ۲ پیوست آیین نامه رفاهی پرسنل و احکام مرتبط با بودجه است که اختیارات شهردار بوده و توسط شورا معین می‌شود.
وی ادامه داد: کل بودجه شامل منابع و مصارف است که هر کدام شامل هفت تیتر بوده و برای  این آیتم‌ها هفت هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده است./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *