امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

فرماندار دزفول: برخورد جدی با بی‌حجابی در دستور کار است

فرماندار ویژه شهرستان دزفول ضمن انتقاد از وضعیت حجاب در برخی نقاط این شهرستان گفت: برخورد جدی با بی‌حجابی با اجرای طرح مبارزه با مفاسد اخلاقی در دزفول در دستور کار است.
کد خبر: 253
زمان انتشار: 1 آذر 1400 - 23:54 -
1436 بازدید

به گزارش دزاوان، علی فرهمندپور روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دزفول در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان بی‌حجابی را ابتدای ورود به بی‌بندوباری دانست و افزود: وضعیت حجاب در برخی نقاط و فروشگاه‌های شهرستان دزفول نامناسب است که در خطبه‌های نمازجمعه به خوبی به آن اشاره شد.
وی با تاکید بر لزوم برخورد با بدحجابی و بی‌حجابی در شهرستان دزفول به ویژه در ادارات ادامه داد: یک حرکت نامبارک درخصوص حجاب در دزفول در حال وقوع است که اگر دیر اقدام کنیم شرایط بد خواهد شد.
فرماندار ویژه شهرستان دزفول از آغاز اجرای طرح مبارزه با مفاسد اخلاقی در هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های دزفول خبر داد و اظهارداشت: بسیج ادارات و ستاد امربه معروف و نهی از منکر توجه ویژه‌ای به وضعیت حجاب پرسنل و مراجعه کنندگان به ادارات داشته باشند.

فرهمندپور در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت کرونا در دزفول اشاره کرد وگفت: بیشتر زمان ما در حوزه فرمانداری به مبارزه با کرونا گذشت و اکنون به سراشیبی نزدیک شده‌ایم.
وی با بیان اینکه موضوع  واکسیناسیون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: مسوولان ادارات و پرسنل باید برای حضور در محل کار ۲ دُز  واکسن زده و کارت هوشمند داشته باشند.
فرماندار ویژه دزفول بیان کرد: اگر پرسنل ادارات، کارت واکسن نداشته باشند باید هر ۱۵ روز یکبار تست بدهند و یا مرخصی بدون حقوق بگیرند.
وی جدی نگرفتن واکسیناسیون را برابر با مواجهه با پیک ششم کرونا دانست و افزود: زمانی که ادارات از کمبود نیرو رنج می‌برند نباید نسبت به این موضوع سهل انگاری شود ضمن اینکه افرادی که واکسیناسیون انجام نداده‌اند از ارائه خدمات محروم هستند زیرا امنیت و سلامت مردم را به خطر می‌اندازند.

فرهمندپور با تاکید بر ضرورت حفظ امنیت، احساس امنیت را از خود امنیت مهمتر و موثرتر دانست و گفت: با سرقت کابل برق در برخی نقاط برق مواجه هستیم که برای کاهش این سرقت‌ها طرح ایجاد گشت‌های شبانه روزی را در شورای تامین مصوب کردیم.
وی افزود: نیروهای این طرح توسط بسیج و خودروها توسط ادارات تامین می‌شوند که باید همکاری لازم در این زمینه صورت گیرد.

معاون استاندار خوزستان درخصوص مقوله امنیت در ادارات نیز اظهارداشت: رییسان اداره‌ها ملزم به همکاری با روسای حراست می‌شوند، رئیس اداره باید در زمان‌های مختلف به محل کار خود  سرکشی کند و متولی ایجاد امینت در اداره‌اش باشد.

وی افزود: بازرسان فرمانداری نیز در طول روز و ساعات اداری به صورت نامحسوس در اداره‌ها حضور می‌یابند که باید همکاری لازم در این زمینه صورت گیرد.

ضریب دریافت تسهیلات اشتغالزایی در دزفول پایین است
فرماندار ویژه دزفول درخصوص اشتغالزایی در این شهرستان نیز گفت: سهمیه‌ای برای اشتغالزایی و مشاغل خانگی در دزفول اختصاص داده شده ولی متاسفانه ضریب دریافت تسهیلات در دزفول پایین است.
وی افزود:  اداره‌های جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت معدن و ارشاد ۱۸ میلیارد ریال اعتبار جذب نشده دارند که تا ۹ آذر برای جذب آنها فرصت دارند در غیر این صورت این اعتبار به  شهرستان‌های دیگر داده می‌شود.
فرهمندپور از مسوولان ادارات خواست در برنامه‌های فرهنگی نظیر هفته بسیج، نماز جمعه و میز خدمت حضور یابند چراکه حضور آنها در بین مردم می‌تواند گره گشایی کار آنها باشد.

مدیر شرکت توزیع برق دزفول نیز در این نشست صنعت برق را زیرساخت تمام خدمات جامعه دانست و گفت: این صنعت دوشادوش نیروهای امنیتی و نظامی تکمیل کننده امنیت است.
محسن نمازی‌فر افزود: امسال مشکلاتی در زیرساخت‌های تولید برق داشتیم که این مشکلات تا ۲ سال دیگر هم ادامه خواهند داشت لذا مدیران اداره‌های دزفول باید صرفه جویی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه تولید و مصرف برق، هزینه‌های زیادی بر دوش دولت می‌گذارد، افزود: برخی ادارات باید نظارت بیشتری روی مصرف برق داشته باشند.

نمازی فر اظهارداشت: سال گذشته اعتبارات ما در زمینه ساخت شبکه ۳۵۰  میلیارد ریال بود که سه هزار اشتراک واگذار شد.

وی افزود: نصب هر اشتراک برق در مناطق روستایی ۱۰ میلیون ریال و در مناطق شهری بالای ۲۰ میلیون ریال اخذ شد که درآمد حاصل  از فروش برق با هزینه‌ها همخوانی نداشت.
مدیر شرکت توزیع برق دزفول با بیان اینکه بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی و تقویت شبکه‌های برق همکاری لازم را داشته است، گفت: ۳۵۰ واحد مسکن روستایی در دزفول ساخته شده که منتظر برق هستند برای انجام این کار نیز از بنیاد مسکن کمک می‌گیریم./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *