امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

فرماندار:مشکل پرداخت تسهیلات اشتغالزا در دزفول برطرف شود

فرماندار دزفول با تاکید بر ضرورت شناسایی موانع و مشکلات پرداخت تسهیلات اشتغالزا از سوی بانک ها گفت: به منطور شتاب بخشی به روند اجرای طرح های اشتغالزا در دزفول موانع پرداخت تسهیلات باید شناسایی و رفع شود.
کد خبر: 235
زمان انتشار: 11 دی 1400 - 23:26 -
1263 بازدید

به گزارش دزآوان علی فرهمندپور روز شنبه در نشست شورای اشتغال شهرستان دزفول ضمن هشدار به دستگاه های اجرایی در زمینه اشتغالزایی افزود: مسئولانی که در زمینه اشتغالزایی کم کاری می کنند باید جوابگو باشند.
وی با بیان اینکه بروکراسی اداری در دزفول زیاد است در حالی که در شهرستان های دیگر به راحتی برای طرح های اشتغالزا مجوز صادر می شود اظهار داشت: در حالیکه مجوز زیستی محیطی احداث یک کارخانه در دزفول صادر نمی شود اما  مدیر کل محیط زیست خوزستان به راحتی راهکار اخذ مجوز را ارایئه می نماید.
فرهمندپور بر ضرورت همکاری ادارات در راستای اشتغالزایی تاکید کرد و افزود: مجوز طرح های اشتغالزا باید از سوی دستگاه های اجرایی از جمله اداره منابع طبیعی، غذا و دارو و اداره محیط زیست دزفول صادر شود و نباید صور مجوز  برای اینگونه طرح ها به مرکز استان ارجاع داده شود.

وی همچنین از تلاش برخی دستگاه های اجرایی شهرستان برای اشتغالزایی قدردانی کرد و گفت: بخشداران و مسوولان باید پیگیر جذب سرمایه گذار باشند ضمن اینکه  زمینه پرداخت تسهیلات را فراهم کنند همچنین بانک ها باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
فرماندار ویژه دزفول با بیان اینکه فعالیت هایی که در حوزه اشتغال اجرا می شود باید با برنامه باشد گفت: سه بازارچه ای که برای مشاغل خانگی در دزفول تاسیس شده مشکل برق دارند که باید این مشکل حل شود .
وی همچنین گفت: در شهرستان دزفول ، سازمان غذا و دارو به سهولت در زمینه گیاهان دارویی مجوز صادر نمی کند لذا افراد بومی علاقه مند به فعالیت در این زمینه به دلیل مشکل اخذ مجوز راهی دیگر شهرستان ها می شوند لذا از سازمان غذا و دارو انتظار می رود در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشد.

نصراله فخر مجدیان معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه دزفول نیز در این نشست گفت: ظرفیت زمین چهار شهرک صنعتی دزفول تکمیل شده است لذا باید به شهرک شماره ۲ زمین اضافه شود تا سرمایه گذاران برای اجرای طرح ها و اشتغالزایی استفاده کنند.
بخشدار بخش  مرکزی دزفول نیز از عدم همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات انتقاد کرد و گفت: بانک ها همکاری لازم را برای اعطای تسهیلات نمی کنند و سخت ترین شرایط را در نظر می گیرند.
مرتضی جودی فر افزود: ارائه تسهیلات باید با کارشناسی بیشتر انجام شود رچا که برخی افراد تسهیلات را برای پرداخت بدهی خود به بانک می گیرند.

وی با بیان اینکه با تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی نمی توان اشتغال ایجاد کرد گفت:با تسهیلات اندک مشکل بیکاری جوانان حل نمی شود.

علی پژمان بخشدار بخش چغامیش دزفول نیز گفت: صدور مجوز و ضمانت بانکی برای ارائه تسهیلات مشکل ساز شده و این امر باعث شده سرمایه گذاران از دزفول فراری شوند.
در این نشست مصوب شد در اجرای طرح های اشتغالزا در دزفول، جذب نیروی کار بومی همچنین پیمانکاران بومی در اولویت باشند./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *