امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

قول معاون رییس جمهور برای تامین اعتبار طرح مقابله با ریزگردها در خوزستان

معاون اجرایی رییس جمهوری برای تامین منابع اعتباری طرح مقابله با ریزگردهای خوزستان قول مساعد داد و گفت: اقدام برای حل مشکل کانون‌های گرد و غبار با منشاء خارجی از طریق وزارت امور خارجه پیگیری خواهد شد.
کد خبر: 559
زمان انتشار: 16 اسفند 1400 - 22:44 -
1153 بازدید

به گزارش دزآوان سید صولت مرتضوی شامگاه دوشنبه در حاشیه کارگروه مقابله با گرد و غبار، در جمع خبرنگاران، با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در این نشست، افزود: بخشی از گرد و غبار خوزستان منشاء داخلی و بخشی نیز منشاء خارجی دارد و مقرر شد گزارش جامعی از جلسه امروز به رییس جمهور تقدیم کنیم.

وی اضافه کرد: مطمئن هستیم حسب دستور رییس جمهور منابع لازم برای توسعه درختکاری و تامین منابع آب برای تثبیت کانون‌های ریزگرد محقق خواهد شد.

مرتضوی ادامه داد: بخشی که نیاز به کار دیپلماسی با سایر کشورها دارد، نیز از طریق وزارت خارجه پیگیری خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اهداف سفر دو روزه خود مبنی بر بررسی مصوبات سفر رئیس جمهوری و پیگیری مساله ریزگردها، گفت: در بازدیدهای میدانی از طرح‌های عمرانی شاهد پیشرفت مناسب و فعال بودن کارگاه‌ها در بخش‌های مختلف آب و فاضلاب، راه، جهاد کشاورزی و تمام وزارتخانه‌ها بودیم و همه منابع اعتباری که در تعهد دولت بوده در سال جاری تامین شده است.

وی افزود: از محل مسئولیت اجتماعی وزارت نفت نیز اعتبار قابل قبولی اختصاص داده شد که در جلسه‌ای با حضور استاندار تصمیمات مناسبی نیز در این زمینه اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه در این سفر وضعیت زلزله‌زدگان اندیکا نیز پیگیری شده است، اظهار داشت: بنا بر گزارشاتی که به دست آوردیم یکی دو گره وجود داشت که برطرف شد و روند بازسازی و نوسازی در این شهرستان قابل قبول و مطلوب است.

بر اساس این گزارش، رییس جمهوری به معاون اجرایی خود برای پیگیری وضعیت ریزگردها در سفر به خوزستان دستور ویژه صادر کرده بود.

مرتضوی در سفر ۲ روزه خود به خوزستان، تصفیه‌خانه و تاسیسات آبرسانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی (آبرسانی به ۱۹ روستای شهرستان اهواز) را افتتاح کرد وی همچنین از خط دوم راه آهن اهواز – اندیمشک، کمربند غربی اهواز، ایستگاه چمران طرح آبرسانی غدیر و بیمارستان گلستان اهواز دیدن کرد.

این نشست در پی گرد و غبار شدید که از جمعه گذشته تاکنون، سراسر خوزستان و برخی استان‌های کشور را فراگرفته برگزار شد.

در بهمن ماه ۹۵ طوفان‌های شدید گرد و غبار باعث قطعی آب و برق و تلفن در اهواز و برخی شهرهای خوزستان شد و دولت طرح مهار کانون‌های گرد و غبار این استان را تصویب کرد./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *