امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

آغاز “بازی فکت‌شیت‌ها” برای کاهش هزینه تصمیم گیری سیاسی در وین/ خبرسازی‌های بیشتری در راه است؟

این اولین بار نیست که رویترز به نقل از منابعی نامشخص اقدام به انتشار اخباری پیرامون مذاکرات کرده اما به نظر می‌رسد در این برهه خاص و حساس از مذاکرات وین، این آخرین فکت‌شیت غیر معتبر از محتوای توافقات نباشد.
کد خبر: 358
زمان انتشار: 28 بهمن 1400 - 22:15 -
1126 بازدید

به گزارش دزآوان ، خبرگزاری رویترز پنجشنبه‌شب در گزارشی مدعی شد به بخشی از توافق بین ایران و ۱+۴ در وین دست یافته و این در حالی بود که به گفته علی باقری؛ مذاکره‌کننده ارشد ایران در وین، این مذاکرات به روزهای تصمیم‌گیری طرف‌ها مذاکراتی رسیده است.

البته این اولین بار نیست که رویترز به نقل از منابعی غیر مشخص اقدام به انتشار اخباری پیرامون مذاکرات کرده است اما به نظر می‌رسد در این برهه خاص و حساس از مذاکرات وین، این آخرین فکت شیت غیر معتبر از محتوای توافقات نیز نباشد.

منابع رسانه‌ای نزدیک به مذاکرات معتقدند، “بازی فکت شیت‌ها” در موعد تصمیم‌گیری سیاسی طرف‌های مذاکره کننده، با انتشار خبر غیرقابل استناد رویترز آغاز شده و برای تاثیرگذاری بر تصمیم تیم‌های مختلف، در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

انتشار گزارش ادعایی رویترز که منابع مستقل، اعتبار محتوای آنرا تایید نکرده‌اند، تاییدکننده توییت روز گذشته علی باقری کنی بود که در آن از نزدیک شدن به پایان مذاکرات خبر داده و اعلام کرده بود: بعد از هفته‌ها مذاکرات فشرده، بیش از هر زمان به توافق نزدیک شده‌ایم اما تا وقتی درباره همه‌چیز توافق نشده باشد، درباره هیچ چیز توافق نشده است. واقع‌بینی، خودداری از زیاده‌خواهی و توجه به تجربه ۴ سال گذشته لازمه تحقق این هدف است. زمان تصمیم‌گیری طرف‌های مذاکراتی ما فرا رسیده است./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *