امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

شعله‌ور شدن آتش اُمیکرون در کودکان/ احتمال کمبود تخت‌های بیمارستانی جدی شد

کد خبر: 34
زمان انتشار: 21 بهمن 1400 - 10:04 -
1159 بازدید

امروز کرونای جهش یافته، کودکان را بیش از گذشته مبتلا کرده و علایم شدیدتری ایجاد می‌کند، هر زمان که علایمی مثل تب و بی قراری و بعضا تنگی تنفس یا تنفس بالا و ضربان قلب بالا یا نشانه‌هایی از کمبود اکسیژن مثلا کبودی لب در کودک پیدا شد، حتما باید به بیمارستان مراجعه کرده و در این مرحله‌ هیچ نوع تاخیری جایز نیست.

 

گروه سلامت پایگاه خبری دزآوان از فارس – محمد رضازاده: سویه جدید کرونا حالا بیش از پیش گریبان‌گیر کودکان شده، به طوری که طی روزهای گذشته روسای چندین بیمارستان اعلام کرده‌اند که خطر کمبود تخت‌های «آی سی یو» برای بستری کردن کودکان وجود دارد، همین موضوع باعث شد تا ستاد ملی مقابله با کرونا با کاهش گروه سنی کودکان واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ سال را تصویب کرد تا از این طریق شیوع اُمیکرون در خردسالان را کاهش دهد. از سوی دیگر کارشناسان معتقدند کودکان ناقل بیماری در صورت نداشتن علائم هم بیش از سایرین می‌توانند سایر اعضای خانواده را درگیر بیماری کنند.

در همین راستا ناصر کلانتری، متخصص کودکان درباره علائم و خطرات کرونای جهش یافته در میان کودکان می‌گوید: هر کودکی که آبریزش بینی دارد، بینی‌اش کیپ شده و سرفه و عطسه می‌کند، یعنی کرونا دارد، کودکی که علایم سرماخوردگی خفیف دارد یعنی کرونای خفیف دارد و نباید جایی برود. حداقل دو هفته به هیچ وجه از خانه بیرون نرود. هر زمان که علایم دیگری مثل تب و بی قراری و بعضا تنگی تنفس یا تنفس بالا و ضربان قلب بالا یا نشانه‌هایی از کمبود اکسیژن مثلا کبودی لب پیدا کرد، حتما باید به بیمارستان برود و در این مرحله‌ هیچ نوع تاخیری جایز نیست.

 

به گفته متخصصان کرونای جهش یافته مثل کرونای قبلی نیست که بر روی کودکان چندان تاثیر نداشت و اگر کودکان مبتلا می‌شدند شکل خفیف بیماری را می‌گرفتند. دکتر کلانتری معتقد است: امروز کرونای جهش یافته، کودکان را بیش از گذشته مبتلا می‌کند و علایم شدیدتری ایجاد می‌کند. ولی راه‌های پیشگیری همان است که برای بزرگسالان گفته شده . خوشبختانه کودکان سرخود از خانه خارج نمی‌شوند و به خانه اقوام و آشنایان نمی‌روند، به عبارت دیگر اگر جامعه از این کرختی و سستی و بی حسی نسبت به آنچه که ما خطر می‌بینیم خارج شود و جامعه بزرگسالان با یکدیگر کمتر ارتباطات داشته باشند بچه ها هم گرفتار نخواهند شد./فارس

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری