امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

بدون اغماض با عوامل قطع درختان پارک بعثت دزفول برخورد می‌شود

رییس کمیته صیانت از حقوق شهروندی شورای اسلامی ‎شهر دزفول با اشاره به قطع گسترده درختان پارک بعثت این شهر گفت: شناسایی و برخورد قاطع و بدون اغماض با عوامل قطع این درختان به عنوان اولویت در دستور کار قرار گرفته است.
کد خبر: 715
زمان انتشار: 22 تیر 1402 - 14:46 -
193 بازدید

سید باقر موسوی فخر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دزاوان افزود: مدیریت شهری دزفول پس از اطلاع از قطع درختان پارک بعثت دزفول این موضوع را به عنوان اولویت در دستور کار قرار داد و در بازدید میدانی از این پارک شرایط این بوستان از نزدیک مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی تعداد درختان قطع شده در این بوستان را زیاد دانست و ادامه داد: شهردار، رییس کمیسیون خدمات شهری شورا و همچنین رییس کمیته صیانت از حقوق شهروندای شورای اسلامی شهر دزفول روز یکشنبه با حضور در بوستان بعثت ضمن مستندنگاری شرایط بوستان تصمیم لازم برای شناسایی و برخورد با عوامل این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

نایب رییس شورای اسلامی‌شهر دزفول اظهارکرد: موضوع قطع درختان بوستان بعثت بدون مماشات و با اولویت پیگیری و با عامل و یا عوامل آن بدون اغماض برخورد می‌شود.

وی حراست از فضای سبز شهری را مورد تاکید مدیریت شهری دزفول دانست و افزود: شناسایی و برخورد با مقصر و یا مقصران این حادثه چه از نیروهای شهرداری و چه بیرون از شهرداری باشند از طریق دستگاه قضایی دنبال می‌شود.

 

موسوی فخر با بیان اینکه بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که قطع درختان این پارک در روزهای اخیر اتفاق افتاده است، تاکید کرد: تعداد زیادی از درختان بوستان بعثت از کف و یا به صورت سرزنی قطع شده‌اند که با توجه به اینکه تابستان فصل هرس درختان نیست، به طور قطع تخلفی در این زمینه انجام شده است.

وی ادامه داد: بوستان بعثت دزفول اگرچه در اختیار سازمان فضای سبز شهرداری دزفول است ولی هم اکنون متروکه و بدون استفاده است و تنها یک نفر نیرو به عنوان حراست در ورودی آن مستقر است.

رییس کمیته صیانت از حقوق شهروندی شورای اسلامی ‎شهر دزفول تاکید کرد: پرونده قطع درختان پارک بعثت دزفول در مرحله تحقیقات است و با نهایی شدن روند تحقیق نتایج به اطلاع عمومی شهروندان می‌رسد.

 

پارک بعثت بزرگترین شهربازی‌ دزفول با بیش از ۳۰ سال قدمت است که در چهار سال گذشته تعطیل شده است؛ این پارک همراه با مجموعه باغ پرندگان بیش از ۶۰ هزار مترمربع وسعت دارد.

پارک بعثت دزفول سال‌ها پیش با داشتن چرخ و فلک، سرسره، گاو وحشی و دیگر وسایل بازی بخشی از نیاز تفریحی شهرستان را تامین می‌کرد ولی تجهیزات آن به روز نشدند و رفته رفته اقبال مردم نیز به این پارک کم شد.

به روز نشدن وسایل و تجهیزات بوستان بعثت در کنار رونق گرفتن پارک‌های ساحلی و نصب تعدادی دستگاه بازی در برخی از این پارک‌های ساحلی و همچنین تعطیلی چند ساله ناشی از کرونا در عمل تیر خلاصی بر فعالیت پارک بعثت بود.

همچنین براساس اعلام روابط عمومی شهرداری دزفول شب گذشته طی حکمی از سوی محمد عتاب اهوازی شهردار دزفول، رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری دزفول تغییر و محمد حسین خرمی به عنوان سرپرست جدید این سازمان منصوب شد.

۲۰۰ هزار اصله نهال از سال گذشته تاکنون در بوستان‌ها، بلوارها و فضاهای سبز شهرداری دزفول کاشته شده که درصد بالایی از این تعداد، گیاهان مثمر بوده است.

 

خبرنگار :امیرحسین معتمد

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *