امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

همه دانش آموزان بازمانده از تحصیل دزفول جذب شدند

مدیر آموزش و پرورش دزفول گفت: همه دانش آموزان بازمانده از تحصیل زیرپوشش آموزش و پرورش دزفول جذب شدند.
کد خبر: 693
زمان انتشار: 20 خرداد 1402 - 19:33 -
124472 بازدید

امیر ظاهرطحان روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه دزفول در سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش دزفول افزود: طبق سیستم پایش ثبت احوال، دزفول جزو شهرهایی است که دانش آموز بازمانده از تحصیل ندارد.

وی ادامه داد: درواقع تمام دانش آموزان بازمانده از تحصیل مقاطع ابتدایی تحت پوشش آموزش و پرورش دزفول که بخش‌های مرکزی و چغامیش را شامل می‌شود جذب شدند.
مدیر آموزش و پرورش دزفول درخصوص ثبت نام دانش آموزان در مدارس نیز گفت: ثبت نام پایه اول متوسطه( هفتم) در مدارس تیزهوشان، شاهد و متوسطه دوم در مدارس شاهد، تیزهوشان و نمونه دولتی براساس آزمون انجام می‌شود و کروکی مطرح نیست.
وی با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان در میان پایه در مردادماه انجام می‌شود، افزود: ثبت نام در مدارس شاهد براساس سامانه انجام می‌شود و هرکس امتیاز بالاتری داشت، ثبت نام می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش دزفول با بیان اینکه مابقی افراد براساس کروکی ثبت نام می‌شوند، اظهار کرد: امسال یکهزار و ۵۰۰ نفر نسبت به سال گذشته طبق کلاس‌های پیش دبستانی برای پایه اول اضافه شدند که باید برای آنها کلاس پیش بینی شود.
وی با تاکید بر اینکه ثبت نام پایه اول بعد از سنجش انجام می‌شود، افزود: ساماندهی معلمان در ماه‌های آینده و براساس امتیاز انجام می‌شود.

۳۲ تیم نظارت بر ثبت نام را برعهده دارند
ظاهرطحان به استقبال دانش آموزان از مدارس فنی و حرفه‌ای اشاره و بیان کرد: ۴۵ رشته برای دانش آموزان پسر و ۳۰ رشته برای دختران در هنرستان‌های دزفول فعال است.
وی درخصوص جذب نیرو در مدارس دزفول نیز گفت: جذب نیرو از اختیار ما خارج است و براساس آزمون انجام می‌شود؛ به دنبال نیروی تخصصی هم هستیم که با وجود دانشگاه فرهنگیان تامین می‌شود.
مدیر آموزش و پرورش دزفول به کمبود نیرو در مقطع ابتدایی در دزفول اشاره کرد و افزود: طی سال‌های آینده مشکل نیرو با وجود دانشگاه فرهنگیان برطرف می‌شود.
وی درخصوص کسب مقام توسط فرهنگیان و دانش آموزان این شهرستان نیز گفت: دبیرستان‌های استعدادهای درخشان دزفول پایش علمی شدند که در بین ۳۸ مدرسه سمپاد خوزستان، دبیرستان پسرانه شیخ انصاری دزفول موفق به کسب مقام برتر شد./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *