امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

امام جمعه: موضوع حذف دزفول از نام پایگاه چهارم شکاری وحدتی در حال پیگیری است

امام جمعه دزفول گفت: پیگیری موضوع حذف نام دزفول از تابلوی پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول به عنوان یکی از مطالبات فرهنگی مردم این شهرستان در حال انجام است.
کد خبر: 685
زمان انتشار: 17 خرداد 1402 - 22:10 -
1494 بازدید

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی قاضی دزفولی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در دفتر امام جمعه با انتقاد به حذف نام دزفول از تابلوی پایگاه چهارم شکاری وحدتی این شهرستان افزود: اخیرا نامه‌ای با امضای بنده، فرماندار و نماینده به فرمانده ارتش نوشته شده و موضوع تغییر نام پایگاه مطرح شده است.
وی با تاکید بر اینکه نام دزفول با نام دفاع مقدس گره خورده است، ادامه داد: طبق مستندات موجود، نخستین تابلوی پایگاه چهارم شکاری دزفول مربوط به سال ۱۳۳۰ است که عنوان نیروی هوایی شاهنشاهی و زیر آن پایگاه هوایی وحدتی نوشته شده بود.

امام جمعه دزفول اضافه کرد: بعد از انقلاب اسلامی نام دزفول به این تابلو اضافه شده ولی در تابلوهای بعدی، دزفول حذف شده است.

 

حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه احتمالا در این خصوص با مقام معظم رهبری نیز نامه نگاری شود، گفت: استدلال‌های منطقی در این خصوص وجود دارد، تعصب به تنهایی نیست بلکه این موضوع یک مطالبه فرهنگی است.

وی به فداکاری مردم دزفول و افتخارآفرینی خلبانان چهارم شکاری در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: وحدتی ۲ برادر خلبان در زمان شاه بودند که در حادثه‌ای در زمان طاغوت جان باختند؛ اگر قرار بود نام خلبانی بر روی پایگاه گذاشته شود بهتر بود هنگام تعویض نام تابلو از نام خلبانان پایگاه در دفاع مقدس و نه خلبانان زمان شاه استفاده شود.
رییس شورای فرهنگ عمومی دزفول، این شهر را مظهر مقاومت دانست و گفت: پایگاه چهارم شکاری بدون نام دزفول شناخته شده نیست لذا پیگیری درج دوباره دزفول در نام پایگاه به عنوان مطالبه‌ای فرهنگی و نه سیاسی در حال انجام است./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *