امروز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

سه هزار درخت کهن در دزفول پلاک کوبی شد

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری دزفول گفت: سه هزار درخت کهنِ مثمر و بومی که عمر برخی از آنها تا ۹۰ سال می‌رسد در دزفول شناسایی و پلاک کوبی شد.
کد خبر: 670
زمان انتشار: 16 خرداد 1402 - 22:15 -
164 بازدید

علی عالم زاده انصاری روز سه شنبه با اشاره به اجرای طرح پلاک گذاری درختان در دزفول افزود: شهرداری دزفول به منظور ساماندهی و حراست از درختان کهن، مثمر و بومی شهری، شناسایی و پلاک کوبی این درختان را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به تهیه ۱۰ هزار پلاک برای اجرای این طرح در شهر دزفول ادامه داد: تاکنون سه هزار درخت که دارای ویژگی‌هایی مانند قدمت بالا، مثمر و بومی بودن هستند، شناسایی و پلاک کوبی شده‌اند تا ضمن ساماندهی از این درختان حراست شود.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری دزفول گفت: ۲۰۰ هزار اصله نهال از سال گذشته تاکنون در بوستان‌ها، بلوارها و فضاهای سبز شهرداری دزفول کاشته شده که درصد بسیار اندکی از این تعداد گیاهان غیرمثمر بوده است.

وی افزود: توت، انگور، نارنج، انجیر، سه پستان، انار، کنار و زیتون از جمله گیاهان مثمری هستند که در مطالعات انجام شده بالاترین سازگاری را با اقلیم گرم دزفول دارند.

عالم زاده انصاری با اشاره به اقدام‌های انجام شده برای نوسازی و بهینه سازی سیستم آبیاری فضای سبز شهرداری دزفول گفت: حدود ۸۰ درصد آبیاری فضای سبز دزفول توسط آب خام و به صورت قطره ای انجام می‌شود.

وی ادامه داد: آبیاری قطره‌ای علاوه بر کاهش مصرف و جلوگیری از هدررفت آب در سطح فضای سبز شهرداری عامل موثر در مبارزه با آفات و علف‌های هرز است./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *