امروز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

وزارت نفت ۲۰۰ کیلومتر خط انتقال گاز ویژه روستاهای رامشیر و رامهرمز احداث می‌کند

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از مهمترین مطالبات اهالی روستاهای رامشیر و رامهرمز را گازرسانی به این روستاها عنوان کرد و گفت: وزارت نفت احداث ۲۰۰ کیلومتر خط شبکه و انتقال گاز در این روستاها را در دستور کار قرار داده است.
کد خبر: 601
زمان انتشار: 19 اسفند 1400 - 21:58 -
1421 بازدید

به گزارش دزاوان، اکبر نیکزاد پنجشنبه در حاشیه بازدید از مشکلات روستاهای رامشیر و رامهرمز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: خطوط انتقال گاز ویژه روستاهای رامشیر و رامهرمز تا ورودی روستاها احداث خواهند شد و ادامه این فرآیند باید بعد از تهیه طرح هادی روستاها انجام شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص روستاهای زیر ۲۰ خانوار فاقد طرح هادی گفت: مقرر شد طرح هادی اینگونه روستاها با فوریت تهیه شوند تا اهالی روستاها نیز از نعمت گاز برخوردار شوند.

وی با اشاره به مشارکت وزارت نفت برای تامین منابع مورد نیاز اجرای طرح هادی روستاهای منطقه افزود: برابر با مصوبه مجلس، قیر مورد نیاز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای اجرای طرح‌های هادی بصورت رایگان تامین شده است که این رویه باعث تسریع در اجرای طرح (هادی) روستاها می‌شود.

نیکزاد گفت: علاوه بر این دولت در تامین بخش دیگری از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای طرح‌های هادی روستاها، مشارکت کرده است.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از روستاها درخصوص اجرای طرح هادی (جوی، جدول، آسفالت و …) با مشکل روبرو هستند، افزود: تلاش می‌شود مشکلات این روستاها با پیگیری‌هایی که صورت می‌گیرد، رفع و خدمات رسانی رضایت بخشی به اهالی ارائه شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین به برنامه ریزی‌های انجام شده برای اجرای طرح هادی ۷۰ روستا در شهرستان‌های رامشیر و رامهرمز تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۱ اشاره و بیان کرد: در پایان برنامه زمان بندی انجام شده، برای بررسی روند اجرای طرح‌ها بار دیگر از منطقه بازدید می‌شود.

وی درخصوص سفر خود به خوزستان گفت: مشکلات زیرساختی روستاهای شهرستانهای رامشیر و رامهرمز در این سفر بررسی و از بافت فرسوده مرکز شهر رامهرمز بازدید شد.

نیکزاد با بیان اینکه در این بازدیدها از نزدیک با اهالی گفت‌وگو و مجموعه مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جریان چالش‌های موجود منطقه قرار گرفتند، افزود: برای کاهش مشکلات فعلی در زمینه زیرساخت‌های شهری و روستایی، تصمیم گیری‌های کاربردی صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، طرح هادی روستایی طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را برحسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های ساماندهی فضا و سکونتگاه‌های روستایی یا طرح‌های جامع ناحیه‌ای تعیین می‌کند./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *