امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

استاندار خوزستان: غفلت از مقوله فرهنگ برای کشور زیان بار خواهد بود

استاندار خوزستان گفت: فرهنگ به عنوان زیربنای حرکت یک جامعه به سمت توسعه پایدار است و غفلت از آن برای کشور زیان بار خواهد بود.
کد خبر: 598
زمان انتشار: 19 اسفند 1400 - 21:53 -
1304 بازدید

به گزارش خبرنگار دزآوان صادق خلیلیان روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آمفی تئاتر تالار مهتاب اهواز با بیان اینکه خوزستان فرهنگی عمیق، متنوع و غنی دارد، افزود: باید از این ظرفیت مهم برای شتاب بخشیدن به توسعه پایدار استان استفاده کرد.

وی ادامه داد: خوزستان با برخی مشکلات زیرساختی از جمله مشکلات ناشی از جنگ هشت ساله رو به رو است ولی نباید این نقایص ما را از مساله فرهنگ غافل کند.
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه باید همه ما دست به دست هم بدهیم تا خوزستان را به اوج عزت و کرامت برسانیم، اظهارداشت: اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در این زمینه می‌توانند اثرگذار باشند.
وی با بیان اینکه خوزستان کمبودها، نواقص و برخی نارسایی‌ها دارد ولی در کنار آن باید نقاط قوت نیز بیان شوند، افزود: یکی از نقاط قوت خوزستان فرهنگ غنی است که می‌تواند در سطح بین المللی مطرح شود.
خلیلیان گفت: همه اصحاب فرهنگ و هنر باید دست در دست دهیم تا ظرفیت‌های غنی و بی‌مانند فرهنگی خوزستان را به اوج برسانیم و این منطقه به جایگاه واقعی و شایسته خود برسد.
نماینده عالی دولت در خوزستان از مساجد به عنوان یکی از ظرفیت های مهم فرهنگی و دینی که ریشه در اعتقادات عمیق مذهبی دارد یاد کرد و افزود:باید از این نهاد فرهنگی و مقدس به بهترین شکل بهره مند شویم و از آن برای توسعه فرهنگی استان استفاده کنیم.
وی به مساله فضای مجازی که هر روز در حال توسعه است اشاره کرد و ادامه داد: ما باید ازفضای مجازی و همه ابرازهای لازم فرهنگی برای پیشرفت استان استفاده کنیم و فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یک دستگاه فرهنگی و هنری باید ظرفیت های مردمی را برای پیشرفت استان به میدان بیاورد.
خلیلیان ابراز امیدواری کرد با تغییر مدیریتی در این مجموعه فرهنگی و هنری استان بستر لازم برای استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری خوزستان مهیاتر شود.
به گزارش ایرنا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۹ اسفند  ۱۴۰۰در حکمی حجت‌الاسلام رضا کلاه‌ کج را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان منصوب کرد.
درحکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به حجت‌الاسلام رضا کلاه‌ کج نسبت به تدوین سند تحول و نقشه راه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای استان با مشورت نخبگان فکری و فرهنگی با تکیه بر ظرفیت‌های گوناگون بومی در جهت تحقق عملیاتی منویات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه در جغرافیای استانی تاکید شده است.
همکاری فرهنگی مستمر و ایجاد تعامل مناسب با امام جمعه و نماینده ولی فقیه، استاندارو سایر دستگاه‌های دولتی و نهادهای انقلابی استان و تلاش برای هم‌افزایی مؤثر با آنان، تقویت و حمایت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و حلقه‌های میانی، انجمن‌ها و مؤسسات و تشکل‌های مردمی و انقلابی فعال در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه، گسترش اقدامات فرهنگی اثربخش و استعدادپروری و تقویت عناصر فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در مناطق کمتر برخوردار استان نیز از جمله مواردی  است که در حکم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مورد توجه قرار گرفته است.
کلاه کج متولد ۱۳۵۴ و دانش آموخته دکترای معارف اسلامی گرایش مبانی حقوق است؛ از جمله سوابق اجرایی وی می توان به رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز، رییس اداره کتابخانه های عمومی اهواز، رییس اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خوزستان، دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان و مشاور استاندار خوزستان و مدیرکل سازمان ملی جوانان خوزستان اشاره کرد.

پیش از این محمد جوروند عهده دار این مسئولیت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان بود.
در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی که استاندار خوزستان، اصحاب رسانه، هنر و فرهنگ حضور داشتتند از خدمات پنج ساله جوروند در این مسئولیت قدردانی شد./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *