امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

ساخت کتابخانه مرکزی دزفول در انتظار جذب اعتبار

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دزفول با بیان اینکه شناژبندی کتابخانه مرکزی دزفول انجام شده است، گفت: ساخت این کتابخانه نیازمند جذب اعتبار است.
کد خبر: 586
زمان انتشار: 18 اسفند 1400 - 22:24 -
12168 بازدید

رضا جوروند روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار دزآوان افزود: ۸۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی سال ۱۴۰۰ برای ساخت کتابخانه مرکزی دزفول در نظر گرفته شده که باید دید چه میزان از این اعتبار جذب خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح تا پایان تکمیل با هزینه‌های فعلی ۲۰۰ میلیارد ریال  اعتبار نیاز دارد، ادامه داد: زمین این کتابخانه سه هزار مترمربع مساحت و ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع زیربنا دارد و در منطقه آزادگان ساخته می‌شود.
جوروند با اشاره به توسعه فضای مطالعه در شهرستان دزفول گفت: امسال ۶ سالن مطالعه خصوصی در سطح شهرستان دزفول اضافه شده که این سالن‌ها حداقل برای ۱۲ نفر اشتغالزایی کرده‌اند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی، کتابخانه های دزفول تا مهرماه تعطیل بودند ولی  مسابقات فرهنگی تداوم داشت به طوری که امسال دزفول در جشنواره رضوی در سطح استان، اول شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول اظهارداشت: در حال حاضر ۲ کتابخانه عمومی آماده افتتاح داریم که منتظر مجوز هستند همچنین  کتابخانه عارف دزفولی نیز با  ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه حدود  ۱۰ هزار نفر عضو  کتابخانه‌های عمومی شهرستان دزفول هستند، افزود: ۱۶ کتابخانه‌ عمومی، ۱۲ کتابخانه مشارکتی و ۶ سالن مطالعه در سطح دزفول فعال است.
جوروند از خیرین دزفول خواستار مشارکت خیران در تکمیل طرح‌های عمرانی کتابخانه‌ها شد و از شهروندانی که کتاب اضافه در خانه دارند خواست هنگام خانه تکانی  این کتاب‌ها را برای استفاده دیگر افراد به نزدیکترین کتابخانه اهدا کنند./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *