امروز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..
امام جمعه دزفول

پشتیبانی آمریکا از اوکراین یک سراب است

امام جمعه دزفول با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین گفت: جنگ در اوکراین پوچ بودن ادعاهای غرب در خصوص حقوق بشر را ثابت کرد.
کد خبر: 540
زمان انتشار: 13 اسفند 1400 - 22:48 -
1120 بازدید
به گزارش دزآوان، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفول در خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) از آمریکا به عنوان یک رژیم مافیایی یاد کرد که از بحران در دنیا ارتزاق می کند و اظهار کرد: آمریکا یک کشور بحران ساز و بحران خیز بوده و با صدها جنگ اصالتی و نیابتی، انقلاب و کودتا باعث کشته شدن بیش از ۱۰۰ میلیون انسان در ۲۰۰ سال گذشته شده است.
وی با بیان اینکه اوکراین قربانی سیاست آمریکا شده است، افزود: جنگ در اوکراین پوچ بودن ادعاهای غرب در خصوص حقوق بشر را ثابت کرد که پشتیبانی قدرت‌های غربی سراب است و تجربه تاریخی بارها به خوبی این موضوع را نشان داده است.
خطیب جمعه دزفول گفت: ما با کشته شدن مردم و تخریب زیربناها مخالف هستیم زیرا جنگ خرابی به بار می آورد و موجب کشتار می شود ولی جنگ با اوکراین حقایقی از ماهیت غرب را آشکار کرد که در حالت عادی در ابهام می ماند.
وی ادامه داد: جنگ یمن، اشغال عراق، جنگ افغانستان، کشتار فلسطینیان به دست رژیم سفاک اسرائیل از جمله تجربه های سراب پشتیبانی غرب است.
امام جمعه دزفول با تاکید بر اینکه راهکار این مسائل جنگ نیست گفت: لجاجت و بی عقلی غربی ها می تواند دنیا را به سمت و سوی جنگ جهانی سوم که جنگ اتمی است سوق دهد.
وی در بخش دیگری از خطبه های امروز به نقش موثر مردم در حمایت از حکومت ها اشاره کرد و گفت: اگر مردم اوکراین پیشتیبان حکومت بودند وضعیت چنین نبود، دنیا باید از ملت ایران درس بگیرد زیرا جوانان کشورمان جانانه  از آب و خاک دفاع کردند.
خطیب جمعه دزفول با بیان اینکه ملت ایران باید قدر عزت شوکت و سربلندی خود را بداند ادامه داد: آمریکا و غرب باید از فتنه انگیزی در اوکراین کنار بکشند و بگذارند طرفین پای میز مذاکره بیایند و مشکلات خود را حل کنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی بیان داشت: اگر به تحولات روسیه و اوکراین در سالهای گذشته بپردازیم می بینیم این جنگ به خاطر بی تدبیری غرب و ناتو به روسیه تحمیل شد لذا سران کشورها باید دست از لجاجت بردارند و راه حل عقلانی برای این موضوع  پیدا کنند.
امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه های امروز از  اشخاص و جریان های سیاسی و اجتماعی خواست به مسائل اختلاف انگیز دامن نزنند.
وی گفت: نباید حاشیه ها را از متن پررنگ تر کرد، اولویت جامعه مشکلات اقتصادی است که فشار زیادی بر روی مردم وارد کرده است.
خطیب جمعه دزفول افزود: نباید با سیاه نمایی در زمین دشمن بازی کنیم زیرا اینکار  امید به حل مشکلات را از مردم می گیرد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در خصوص تیم مذاکره کننده هسته ای نیز گفت: تیم مذاکره کننده باید در برابر جنگ روانی اروپایی ها استقامت کند زیرا تا پیروزی چیزی نمانده است.
وی در فراز دیگری از خطبه های نماز مردم و مسوولان دزفول را به وحدت و آرامش در شهرستان دعوت کرد و گفت: مردم اختلاف آفرینی و التهاب را دوست ندارند، دوست دارند جامعه آرام باشد و مسوولان در کنار یکدیگر به مشکلات رسیدگی کنند.
وی به افرادی که بدون صلاحیت لازم نشست هایی در دزفول برگزار می کنند و برای دزفول خوابهایی می بینند توصیه کرد دست از اینکار بردارند، مردم و مسوولان نباید خود را درگیر چنین فضایی کنند و نباید در فضای مجازی حاشیه سازی شود. مسوولان برای پیگیری و حل مشکلات مردم دزفول از موثرترین و بی حاشیه ترین راه‌ها استفاده کنند.
وی هفته نیکوکاری را گرامیداشت و گفت:  همه باید توجه داشته باشیم فشار اقتصادی بر مردم زیاد است و اقشار آسیب‌پذیر بیشتر تحت فشار هستند لذا موسسه های خیریه و نیکوکاران باید برای کمک به قشر ضعیف وارد میدان شوند.
امام جمعه دزفول همچنین از تلاش و همکاری سازمان آب و برق خوزستان در آزادسازی حریم رودخانه دز قدردانی کرد و گفت: فردی فرصت طلب با ریختن نخاله ساختمانی به بخشی از حریم  رودخانه دز تجاوز کرده و به محیط زیست نیز آسیب زده لذا  این موضوع باید پیگیری و نتیجه آن اعلام شود./رهیاب

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *