امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

اورژانس هوایی دزفول طی امسال ۹۸ نفر را نجات داد

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دزفول گفت: نیروهای اورژانس هوایی دزفول با پرواز بر فراز مناطق صعب العبور طی امسال تاکنون جان ۹۸ را نجات دادند.
کد خبر: 478
زمان انتشار: 6 اسفند 1400 - 19:23 -
1372 بازدید

به گزارش دزآوان به نقل از روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی دزفول رضا معمارزاده روز پنجشنبه از عملکرد مطلوب تیم اورژانس هوایی دزفول طی امسال قدردانی کرد و افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون پروازهای مختلفی برای نجات افراد بیمار و حادثه دیده به مناطق صعب العبور این شهرستان انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به ۲ پرواز بالگرد اورژانس هوایی به مناطق صعب العبور دزفول گفت: نیروهای اورژانس هوایی دزفول امروز ۲ بانوی ۳۵ و ۳۶ ساله را در ماموریت‌های جداگانه نجات دادند .

معمارزاده به تشریح عملیات های اورژانس هوایی امروز پرداخت و افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر درد شکمی بانوی ۳۵ ساله ساکن روستای دارخلک از توابع منطقه عشایری احمد فداله با توجه به سخت‌گذر بودن محل فوریت اقدام لازم برای  اعزام بالگرد اورژانس هوایی دزفول به این منطقه انجام شد.

معمار زاده افزود: کارشناسان فوریت‌های پزشکی با حضور در منطقه، اقدام درمانی لازم را برای بیمار انجام و سپس بیمار را با تشخیص اولیه پارگی آپاندیس برای ادامه روند درمانی به بیمارستان بزرگ دزفول انتقال و این بانوی روستایی را از مرگ حتمی نجات دادند.

وی  ادامه داد: بالگرد اورژانس هوایی در دومین ماموریت طی امروز برای نجات جان مادر باردار ۳۶ ساله عازم منطقه صعب العبور لطف آباد از توابع بخش سردشت شد و این مادر باردار را به بیمارستان انتقال داد.

راه اندازی اورژانس هوایی نقش مهمی در مدیریت و رسیدگی به بیماران مناطق کوهستانی و صعب العبور دزفول داشته است.

بخش های کوهستانی سردشت و شهیون، افزون بر ۷۰ درصد مساحت شهرستان دزفول را شامل می شوند./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *