امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

سیروس الوند: برخی کیمیایی را می‌کوبند تا برای خودشان کسب اعتبار کنند

کد خبر: 46
زمان انتشار: 21 بهمن 1400 - 10:22 -
1340 بازدید

به گزارش پایگاه خبری دزآوان سیروس الوند، کارگردان پیشکسوت سینمای ایران گفت: بعضی‌ها می‌گردند به یک آدم معتبر مثل مسعود کیمیایی فحش بدهند و بد و بیراه بگویند تا برای خودشان کسب اعتبار کنند. یک عده‌ای این طوری کیمیایی را می‌کوبند.

این فیلمساز در روزی که فیلم خائن‌کشی ساخته مسعود کیمیایی اکران شد، در خانه جشنواره و غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی حاضر شد و در گفت و گو با ایرنا درباره سینمای این فیلمساز و حاشیه‌هایش سخن گفت.

سیروس الوند، فیلمسازی کیمیایی در سن بالا را یک نکته باارزش دانست و گفت: مهم این است که آقای کیمیایی همچنان در این سن و سال دارد فیلم می‌سازد. این نکته را باید قدر دانست. کسی که فیلم زیاد می‌سازد فیلم‌ها بد و متوسطش زیاد می‌شود نه فیلم‌های خوبش. به عنوان مثال فیلم‌های آخر هیچکاک اصلا قابل مقایسه با فیلم ارزشمند سرگیجه نیست.

کارگردان فیلم‌های چهره و یکبار برای همیشه با بیان این نکته که مسعود کیمیایی همیشه یک دسته طرفدار ازلی و ابدی و یک دسته مخالف داشته است اظهار داشت: پریدن و دشمنام دادن به هر کسی برای آدم اعتبار نمی‌آورد. بعضی‌ها می‌گردند به یک آدم معتبر مثل مسعود کیمیایی فحش بدهند و بد و بیراه بگویند تا برای خودشان کسب اعتبار کنند. ممکن است همان فیلم‌ها را بنده بسازم و کسی به من چیزی نگوید. اما چون آن فیلم را کیمیایی ساخته می‌خواهند یقه‌اش را بگیرند. خیلی‌ها در نفی دیگران خودشان را معرفی می‌کنند و وقتی دیگران را نفی می‌کنند، تشخصی برایشان ایجاد می‌شود. کمتر می‌بینیم که در اثبات  دیگران حرف بزنند. وقتی من کسی را اثبات کنم انگار امتیازها گیر فرد دیگری می‌آید.

الوند ضمن یادآوری این نکته که هنوز خودم را مطبوعاتی می دانم افزود: متاسفانه بعضی از دوستان مطبوعاتی دنبال این هستند که یک چیزی گیر بیاورند و نفی کنند. حتی اگر به قیمت بدنامی خودشان تمام بشود. آن ها طرفدار آن نظریه هستند که بدنامی بهتر از گمنامی است.

وی درباره آخرین فیلمی که ساخته است توضیح داد: آخرین فیلم من آنجا همان ساعت است که هنوز موفق به اکرانش نشده‌ام. امیدوارم این فیلم اکران شود. چون فیلم تا دیده نشود، کارش تمام نشده است. هر جنس فیلمی که می‌سازی برای تماشاچی است. مردم هیمشه هستند؛ ولی دولتمردان و مسئولان عوض می‌شوند. یک مسئول به من وام می‌دهد و به شما وام نمی‌دهد. ولی مردم با پول بلیطی که می‌خرند هم به من و هم به شما وام می‌دهند./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *