امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

وزیر جهاد کشاورزی خواستار افزایش تبادلات تجاری ایران و قزاقستان شد

وزیر جهاد کشاورزی خواستار افزایش حجم تبادلات اقتصادی و تجاری ایران و قزاقستان شد.
کد خبر: 414
زمان انتشار: 2 اسفند 1400 - 21:42 -
1131 بازدید

به گزارش دزآوان، سید جواد ساداتی نژاد عصر دوشنبه در دیدار با «سلطانف» معاون نخست وزیر و وزیر تجارت و همگرایی قزاقستان در مراسم هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی، تجاری,، علمی، فنی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان که در هتل اسپیناس برگزار شد، افزود: امیدواریم این اجلاس مقدمه ای برای روابط و تبادلات تجاری بین دو کشور باشد.

وی ضمن تبریک انتصاب آقای سلطانف به عنوان رییس هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اظهار داشت: همچنین از کسانی که شانزده اجلاس قبلی تلاش کردند تا سطح روابط و کشور را توسعه دهند و دستگاه های ایرانی و قزاقستانی که در این اجلاس حضور دارند، تشکر می کنم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امیدوارم این اجلاس ضمن تکمیل دستاوردهای سازنده اجلاس های قبلی برحل مشکلات و موانعی موجود اهتمام ورزد و با تدوین چارچوب همکاری ها و برنامه های مشخصی را برای پیشبرد اهداف تعیین شده ارایه کنند.

وی افزود: وقفه ایجاد شده در روند دو ساله برگزاری این اجلاس بین دو کشور به دلیل پاندمی کرونا بر روند رو به رشد همکاری های دوجانبه اندکی تاثیر گذاشته است.

ساداتی نژاد تصریح کرد: بنابراین برگزاری این اجلاس عزم و اراده خلل ناپذیر دو کشور را برای توسعه بیش از پیش روابط تجاری به فال نیک می گیریم و آن را نقطه عطفی برای گشوده شدن  افق های تازه در همکاری های اقتصادی بین دو کشور  می دانم.

وی با اشاره به گفت وگوی تلفنی  آیت الله سید ابراهیم  رییسی رییس جمهوری ایران در۱۳ بهمن ماه با رییس جمهور قزاقستان،  سطح مناسبات و همکاری های اقتصادی و تجاری دو جانبه را با سطح دیپلماسی سیاسی دو کشور متناسب ندانست و گفت: امیدواریم در سی امین سال روابط دیپلماتیک دو کشور گام بلندی در سطح ارتقای تعاملات اقتصادی برداشته شود./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *