امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..
با حضور مدیرکل دیوان محاسبات خوزستان؛

مشکلات طرح تعریض جاده صفی آباد – میانرود بررسی شد

مشکلات طرح تعریض جاده صفی آباد - میانرود روز دوشنبه با حضور مدیرکل دیوان محاسبات استان خوزستان و تعدادی از مسوولان استانی و محلی در محل پروژه بررسی شد.
کد خبر: 378
زمان انتشار: 28 بهمن 1400 - 23:40 -
1140 بازدید

مدیرکل دیوان محاسبات استان خوزستان در این بازدید گفت: با هدف تسهیل در طرح تعریض جاده صفی آباد میانرود و رفع مشکلات و چالش‌های آن از طرح بازدید شد.

مهدی غفاری افزود: بحث آزادسازی‌ مسیر و ایجاد پل درخصوص این طرح مطرح است که به موضوع ورود کردیم و هماهنگی‌های بین دستگاهی برای رفع چالش‌های موجود ایجاد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این جاده یک محور مهم و پرتردد است امیدواریم طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا قبل از عید نوروز بخش عمده‌ای از مشکلات آن برطرف شوند.

فرماندار ویژه دزفول در جریان بازدید از طرح تعریض جاده صفی آباد میانرود گفت: تردد در این جاده زیاد است و انتظار می‌رود طرح تعریض این جاده هرچه سریعتر تکمیل و بهره‌برداری شود.

علی فرهمندپور با بیان اینکه طرح تعریض جاده صفی آباد میانرود در محل سه راهی صفی آباد نیازمند یک پل با دهنه هشت متری است، افزود: جابه جایی فیبر نوری، فنس مرکز تحقیقات دامی مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد، پایه‌های برق و لوله آب برای ادامه این طرح ضروری است که انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوطه این اقدامات را در اسرع وقت انجام دهند.

افشین بیغان پیمانکار طرح تعریض جاده صفی آباد میانرود نیز در این بازدید گفت: سه میلیارد ریال اعتبار برای جابجایی فنس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول نیاز است.

وی افزود: تاکنون ۱۷ میلیارد ریال صورت وضعیت برای این طرح داده‌ایم و ۴۰ میلیارد ریال نیز خودمان هزینه کرده‌ایم.

بیغان اظهارداشت: جابجایی فیبر نوری در این مسیر آغاز شده ولی تا زمانی که لوله آب جابه جا نشود، کاری نمی‌توان کرد.

وی افزود: تلاش بر این است که درصورت مناسب بودن شرایط جوی، نقاطی که معارض ندارند تا قبل از عید نوروز آسفالت شوند.

مسوولان حداکثر تلاش خود را برای رفع مشکلات دزفول به کار گیرند

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز درخصوص سفر مدیران استانی به دزفول به خبرنگار ایرنا گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی و همچنین طرح‌های نیمه تمام شهرستان دزفول از مسئولین استانی و کشوری پیگیری شد.

سید احمد آوایی افزود: باتوجه به این پیگیری‌ها چند نفر از مدیران کل استان به دزفول سفر و از طرح‌های نیمه تمام و واحدهای صنعتی دارای مشکل بازدید کردند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود مسئولین استانی حداکثر تلاش خود را برای رفع مشکلات شهرستان دزفول به کار گیرند و به میمنت ایام مبارک ویژه ولادت با سعادت حضرت امام علی (ع) مشکلات برطرف شوند.

به گزارش ایرنا جاده صفی آباد میانرود مسیر تردد ساکنان شهرهای صفی آباد، شهر امام، میانرود و چند روستا است ضمن اینکه کارگران کشاورزی و شرکت‌های کشت و صنعت شهید رجایی و شهید بهشتی نیز در این جاده تردد دارند.

وقوع تصادفات منجر به مرگ در این جاده منجر به مطالبه عمومی اهالی برای تعریض جاده شد و درنهایت این طرح کلید خورد.

پل میانرود نیز در ادامه طرح قرار دارد که درصورت احداث، مسیر کلی دزفول به اهواز حدود ۲۰ کیلومتر کوتاه می‌شود./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *