امروز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

۳۶ طرح توزیع برق در دزفول کلنگ‌زنی یا بهره‌برداری شد

۱۶ طرح توزیع برق روز چهارشنبه در آیینی با حضور مسئولان محلی و استانی در شهرستان دزفول بهره برداری و ۲۰ طرح کلنگ‌زنی شد.
کد خبر: 372
زمان انتشار: 28 بهمن 1400 - 23:07 -
1331 بازدید

به گزارش دزاوان مدیر توزیع برق دزفول در این آیین در سالن همایش‌های فرمانداری ویژه دزفول گفت: ۱۱۴ میلیارد ریال برای اجرای ۱۶ طرح توزیع برق در شهرستان دزفول هزینه شده است.

محسن نمازی‌فر با اشاره به بهره برداری از طرح برق رسانی به مسکن مهر ۲۰۰ واحدی زیباشهر با ۹ میلیارد و ۸۷۲ میلیون ریال افزود: ۶ میلیارد و چهار میلیون ریال برای برق‌رسانی به تعاونی مسکن ۸۰ واحدی طلاب هزینه شده است.

وی با اشاره به تبدیل سیم به کابل خودنگهدار در کوی اندیشه با ۱۰ میلیارد و ۸۷۲ میلیون ریال و در کوی پردیس با هشت میلیارد و ۹۰۶ میلیون ریال اعتبار ادامه داد: برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق بنه لازم و صفر یعقوب با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار و روستای بنه غلامحسین با هشت میلیارد و ۹۰۲ میلیون ریال انجام شد.

مدیر توزیع برق دزفول برق‌رسانی به روستای بنه ذلیاب حسن جان با ۶ میلیارد و ۸۷۲ میلیون ریال اعتبار را یادآور شد و گفت: شبکه روشنایی بلوار شهید دانش دزفول در فاز ۲ با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال اصلاح شد.

وی با اشاره به نصب ۲۲۱ چراغ ال ای دی با ۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال اعتبار در بلوار فتح المبین افزود: شبکه برق‌رسانی به شهرک‌های شهید بهشتی، حمزه و زراعی و روستاهای علی عرب، سوراخ دوران و سرابله با ۱۳ میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال اصلاح و توسعه یافت.

نمازی فر همچنین از کلنگ زنی ۲۰ طرح توزیع برق با ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان دزفول خبر داد و گفت: عملیات احداث فیدر دومداره شهر میانرود با ۳۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار و احداث شبکه روشنایی جاده زیباشهر تا سه راهی شهیون – سردشت با ۱۳ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال اعتبار آغاز شد.

وی افزود: ۱۰ میلیارد و ۱۹ میلیون ریال اعتبار برای تبدیل سیم به کابل خودنگهدار در کوی امید و هشت میلیارد و ۸۹۶ میلیون ریال برای شهرک حمزه در نظر گرفته شده است.
مدیر توزیع برق دزفول توسعه و احداث شبکه روستاهای شیرین آب، فضیلی و سید نور، گاومیش آباد شرقی و روستای قلعه طوق را از دیگر طرح‌های این شرکت برشمرد و گفت: شبکه‌های روستاهای سنجر، زاویه مشعلی، زاویه عزیب، بنوار حسین، بنوار شامی، مهاجرین، حسین کلولی، خیبر، سیدعنایت، دهنوباقر، بنه عیسی و کهنک با اعتبار ۱۲ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریال توسعه و احداث خواهند شد.

نمازی فر با بیان اینکه این طرح‌ها در راستای تامین برق سال‌های آینده و بهره مندی مردم از برق پایدار و مطمئن اجرا شده‌اند، بیان کرد: ۱۲ شهر و بیش از ۲۰۰ روستای برق دار در شهرستان دزفول وجود دارد و حداکثر مصرف برق ما از استان‌هایی نظیر کردستان، سمنان و ارومیه بالاتر است.
وی با اشاره به برق رسانی به دهستان احمدفداله با ۱۵۰ کیلومتر فاصله با شهر دزفول افزود: امسال ۴۰ میلیارد ریال صرف زیرسازی و اصلاح شبکه برق شده که ۵۰ درصد آن در مناطق روستایی انجام شده است.

مدیر توزیع برق دزفول گفت: شهرستان دزفول وسعتی برابر با ۹۵ درصد استان البرز دارد لذا برخی نقاط دوردست با نصب پنل‌های خورشیدی برق دار شده‌اند.
وی با بیان اینکه سالانه حدود ۱۰۰ میلیون ریال برای تعویض باطری پنل‌های خورشیدی هر خانوار هزینه می‌کنیم، افزود: با پیگیری نماینده و فرماندار دزفول حدود ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی پنل‌های خورشیدی تامین شده است.
نمازی‌فر با اشاره به ایجاد گشت شبانه با همکاری چند اداره شهرستان و کاهش سرقت‌ها اظهارداشت: طرح تبدیل سیم به کابل خودنگهدار نیز پیگیری و در چند نقطه شهرستان نظیر روستای حمزه اجرا شده است.

آیین بهره برداری و کلنگ زنی طرح‌های توزیع برق شهرستان دزفول به مناسب ولادت امام علی (ع) با حضور مدیرعامل شرکت توزیع برق خورستان، نماینده، امام جمعه و فرماندار ویژه شهرستان دزفول برگزار شد./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *