امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..
عبدالملکی در گفت وگو با وزیر کار ارمنستان تاکید کرد:

اعلام آمادگی ایران برای راه اندازی آموزشگاه های فنی و حرفه ای مشترک با ارمنستان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تماس تلفنی با وزیر کار و امور اجتماعی ارمنستان، سیاست راهبردی ایران را توسعه تجارت با کشورهای همسایه دانست و برای راه اندازی آموزشگاه های فنی و حرفه ای مشترک با ارمنستان اعلام آمادگی کرد.
کد خبر: 346
زمان انتشار: 27 بهمن 1400 - 23:07 -
1147 بازدید

به گزارش چهارشنبه شب دزآوان از وزارت تعاون، «حجت‌الله عبدالملکی» در گفت‌ وگوی تلفنی با «نارک مکرچیان» وزیر کار و امور اجتماعی ارمنستان اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در حوزه دیپلماسی اقتصادی، توسعه تبادلات تجاری و سرمایه گذاری‌ها با کشورهای همسایه است.

وی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و راهبردهای کلان نظام در حوزه بین الملل افزود: همکاری های مشترک در منطقه باید در راستای شکوفایی ظرفیت‌های کشورهای همسایه رقم بخورد.

عبدالملکی، ارمنستان را کشوری مهم و راهبردی در حوزه دیپلماسی اقتصادی ایران نام برد و گفت: پیگیری اجرای تفاهم نامه‌های قبلی و نیز تدوین دستور کار برای همکاری‌های جدید در دستور کار قرار می گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: علاوه بر مدیریت و سیاستگذاری حوزه کارگری و کارفرمایی ایران، سهم قابل توجهی از اقتصاد کشور در زیرمجموعه‌های این وزارتخانه هدایت می شود.

وی از آمادگی لازم برای تبادل تجربیات کارگری، کارفرمایی، تعاون، بهزیستی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: بستر اجرای سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشور فراهم است و همسایگان در اولویت تحقق این مهم هستند.

عبدالملکی افزود: سالانه بیش از یک میلیون نفر در ۱۳ هزار آموزشگاه، از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره می‌شوند که می‌تواند فرصتی برای تبادل نیروی کار ماهر و کارشناس با ارمنستان باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای راه اندازی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای مشترک و اعزام مربیان توانمند به ارمنستان آمادگی لازم را داریم.

وی بر ضرورت تشکیل کمیته مشترک دو وزارتخانه در خصوص جمع بندی اقدامات صورت گرفته در راستای تفاهمنامه منعقد شده و ارائه دستور کار برای همکاری‌های جدید تاکید کرد و اظهار داشت: مسیر همکاری‌های اقتصادی و کارآفرینی دو کشور برای کمک به رشد منافع دو طرف هموار است.

تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های آموزشی بین ایران و ارمنستان 

وزیر کار و امور اجتماعی ارمنستان نیز در این گفت‌ وگوی تلفنی با تشکر از حسن نیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری ها با ارمنستان گفت: نگاه راهبردی ایران به توسعه تبادلات تجاری با کشورهای همسایه مورد تأکید ما نیز هست.

«نارک مکرچیان» با اشاره به ضرورت توسعه همکاری‌های آموزشی بین دو کشور اظهار داشت: ما نیز در خصوص پیشنهاد وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران برای راه اندازی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای مشترک و بهره‌مندی از تجربیات فنی مربیان این کشور اعلام آمادگی می‌کنیم.

وزیر کار و امور اجتماعی ارمنستان گفت: از برگزاری سومین کمیته کاری مشترک بین دو کشور و حضور هیئت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان استقبال می‌کنیم.

وی به موضوع معلولان و نیاز آنان به ارائه خدمات ویژه نیز اشاره کرد و افزود: در قالب تفاهمنامه‌ای جدید می‌توانیم زمینه همکاری‌های لازم دو طرف و بهره مندی از تجربیات مراکز خدمات اجتماعی ایران را فراهم کنیم.

در پایان این گفت وگوی تلفنی، دو طرف بر پیگیری‌های مستمر در خصوص ارائه دستور کار تفاهمنامه همکاری جدید و ارائه گزارش روند همکاری‌های قبلی برای نشست حضوری توافق کردند./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *