امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..
سخنگوی وزارت امور خارجه:

نتایج نشست هیات ایرانی در کره جنوبی محکی برای اراده سئول در حل مشکلات است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نتایج نشست هیات ایرانی در کره جنوبی می‌تواند به عنوان محکی برای ارزیابی جدیت و اراده کره جنوبی جهت حل مشکلات موجود بین دو کشور و بازگشت مناسبات به روال عادی قلمداد شود.
کد خبر: 337
زمان انتشار: 27 بهمن 1400 - 22:57 -
1273 بازدید

به گزارش روز چهارشنبه دزاوان از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده در پاسخ به سووال خبرنگاران در مورد برخی اخبار رسانه ای مبنی بر سفر هیاتی از جمهوری اسلامی ایران به کره جنوبی اعلام کرد: هیات کارشناسی جمهوری اسلامی ایران متشکل از متخصصین حوزه‌ های نفتی و بانکی هفته جاری در سئول مذاکراتی را با شرکت ها و مقامات کره ای با هدف بررسی امکان فروش مجدد نفت و میعانات گازی به کره جنوبی برگزار کردند.

حطیب زاده افزود: این سفر که در راستای توسعه روابط متوازن با کشورهای آسیایی محسوب می شود، پس از دیدار معاونان وزیران امور خارجه دو کشور در وین انجام شد.

وی تصریح کرد: طرف ایرانی با استفاده از این فرصت، در رایزنی با مقامات کره ای، بر رفع محدودیت غیر قانونی از منابع ارزی بلوکه شده ایران در کره تاکید کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد: نتایج این نشست کارشناسی می تواند به عنوان محکی برای ارزیابی جدیت و اراده کره جنوبی جهت حل مشکلات موجود بین دو کشور و بازگشت مناسبات به روال عادی، از جمله با فروش نفت و میعانات گازی به کره و سرمایه گذاری شرکت های کره ای در طرح های اقتصادی ایران قلمداد شود.

خطیب زاده افزود: به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران با دقت نتایج این مذاکرات را پیگیری و در چگونگی تنظیم روابط دو کشور لحاظ می کند./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *