امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

وزیر کار: بستر نقش آفرینی تعاونی‌ها را در تحول اقتصادی کشور فراهم می‌کنیم

کد خبر: 14
زمان انتشار: 21 بهمن 1400 - 09:42 -
1499 بازدید

به گزارش دزآوان از ایرنا، «حجت‌الله عبدالملکی» روز پنجشنبه در آئین افتتاحیه همزمان ۱۰۲ طرح بخش تعاون با حضور معاون اول رئیس جمهور، اظهار داشت:  بر اساس گفتمان اسلام و سفارش قرآن کریم، تعاون برترین و مهم ترین بستر برای حضور مردم در حوزه تحول اقتصادی کشور است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  مساله ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی و تأمین اجتماعی، اصلاح نظام مدیریتی شرکت‌های تابعه و رفع فقر مطلق را نیز از دیگر دستور کارهای وزارت مردم عنوان کرد و گفت: شاخص های بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی در حوزه تعاون نیز تدوین می شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ میلیون نفر در امور معیشتی و رفاهی با این وزارتخانه در ارتباط‌اند، افزود: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تأکید ویژه‌ای بر نقش آفرینی مردم در کارآفرینی و اشتغال وجود دارد.

عبدالملکی با بیان اینکه از زمان شروع به کار دولت سیزدهم، چهار کلان پروژه در وزارت مردم آغاز شده است، بیان داشت: زیست بوم ملی اشتغال جمهوری اسلامی ایران برای تعیین شرح وظایف و تقسیم کار میان دولت و مردم در دست انجام است.

وی ابراز امیدواری کرد: در سومین سال گام دوم انقلاب اسلامی و با روی کار آمدن دولت مردمی، تسریع در حرکت ماندگار به سمت تشکیل تمدن نوین اسلامی رقم خورده است.

در این مراسم  ۱۰۲ طرح تعاونی با اعتبار ۲ هزار و ۷۳۴ میلیارد تومان و اشتغالزایی هفت هزار و ۸۱ نفر در حوزه های تولیدی، خدماتی، توزیعی و مسکن به بهره برداری رسید./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری