امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

دولت برای ارتقاء شغلی معلمان در سال آینده ۲۵ هزار میلیارد تومان اختصاص داده است

وزیر آموزش و پرورش معلمان را از ذخایر کشور دانست و گفت: دولت برای اجرای طرح ارتقاء شغلی آنها در سال آینده، ۲۵ هزار میلیارد تومان اختصاص داده است.
کد خبر: 130
زمان انتشار: 21 بهمن 1400 - 23:23 -
1247 بازدید

به گزارش پایگاه خبری دزآوان از ایرنا، یوسف نوری روز پنجشنبه در نشست با فرهنگیان شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران که به میزبانی شهرستان پیشوا برگزار شد، اظهار داشت: دولت سیزدهم به منظور اجرای طرح ارتقاء شغلی معلمان در سال آینده ۲۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته و این در حالی است که دولت قبل برای سه سال اجرای این طرح، تنها ۲۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته بود.

وی یادآور شد: امروز همه معلمان، دانش‌آموزان را به عنوان سرمایه اجتماعی در اختیار دارند و این قشر مهم و عظیم، از ذخایر کشور محسوب می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این که حضرت علی (ع) فرمودند هر کس کلامی به من یاد دهد من را بنده خود قرار داده، نشان از جایگاه والای تعلیم در اسلام دارد و نباید این جایگاه را با نگاه خاص به کمبودها، متزلزل کرد.

وی افزود: دولت برای بهبود وضعیت معلمان دغدغه دارد و  اختصاص ۲۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح ارتقاء شغلی معلمان در سال آینده تنها گوشه‌ای از تلاش دولت سیزدهم در بهبود وضعیت معیشت معلمان است.

نوری تصریح کرد: امروز آموزش و پرورش با مشکلاتی مواجه است که بخش مهمی از آن با تلاش و همکاری معلمان و فرهنگیان برطرف می‌شود.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی و معلم در آموزش و پرورش، گفت: همانطور که خیرین مدرسه ساز در حوزه احداث فضاهای آموزشی به کمک آموزش و پرورش آمده‌اند، باید خیرین مدرسه‌یار اعم از فرهنگیان بازنشسته و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیز به کمک آموزش و پرورش آمده و هر یک گوشه‌ای از کمبود نیروی انسانی را برطرف کنند.

وزیر آموزش وپرورش ادامه داد: این که دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، بدون کار کردن برای آموزش و پرورش ۴ سال حقوق دریافت کرده و سال‌های تحصیل او در سنوات خدمتش حساب می‌شود، همه از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: معلمان در زمان شیوع ویروس کرونا زحمات بسیاری را متحمل شده‌اند و لازم است که این همدلی و همراهی تا ریشه‌کنی این بیماری ادامه داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: وقتی مردم دشت ورامین در ۱۵ خرداد سال ۴۲ وارد میدان شده و با مال و جان خود از راه اسلام و خدا دفاع کردند، توقع است که امروز نیز از ظرفیت موجود برای رفع کمبودهای موجود استفاده شود.

نوری با اشاره به لزوم تدریس مدیران و معاونین مدارس گفت: همانطور که اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها ملزم به تدریس هفتگی هستند، مدیران و معاونین مدارس نیز باید در طول هفته ۶ ساعت به منظور توانمند شدن تدریس کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص ۲۹۰ میلیارد تومان برای تأمین سرانه مدارس کشور خبر داد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در خصوص صندوق فرهنگیان گفت: در حال حاضر سود واقعی صندوق فرهنگیان ۸ درصد است که باید با منحل کردن شرکت‌های ورشکسته و وارد کردن شرکت‌ها در بورس و ارائه طرح‌هایی با توجیه اقتصادی بالا، به سود واقعی برسد.

وی درباره برگزاری کلاس‌های مدارس به صورت غیر حضور و حضوری تاکید کرد: در تمامی شرایط تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

وزیر آموزش و پرورش در سفر یک روزه به شهرستان‌های جنوب شرق تهران، چند طرح آموزشی را افتتاح کرده و با معلمان و دانش‌آموزان منتخب دیدار و گفتگو خواهد کرد./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *