امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
پایگاه خبری دزآوانما با شما هستیم..

پنج وقف جدید در دزفول ثبت شد

کد خبر: 230
زمان انتشار: 18 دی 1400 - 22:25 -
1246 بازدید

به گزارش دزآوان مصطفی عباس نژاد روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه دزفول در اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان افزود:  امسال یک حسینیه در قلعه سید، یک حسینیه در سنجر، یک مسجد در قلعه سید، یک زمین در کوی ۸۶ هکتار و سه دانگ یک منزل پشت سبزقبا در دزفول وقف شده است.
وی ادامه داد: همچنین امسال یک خانه برای کمک به ایتام بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت نظر بهزیستی در دزفول  وقف شد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول گفت: برخی املاک وقفی نیز در دزفول داریم که همکاری لازم برای استفاده از آنها در زمینه درمانی، ورزشی و سایر اقدامات صورت می گیرد.

وی افزود: بقعه بن جعفر دزفول درخصوص کشاورزی نیز ورود کرده و از طریق کشت ذرت، چغندر و سایر محصولات مبالغی برای هزینه در بقعه درآمدزایی کرده است.
طرح جدید سبزقبا بر مبنای داشته‌های بقعه ارائه می‌شود
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه دزفول با بیان اینکه فروشگاه‌ها و املاک سبزقبا درآمد چندانی ندارند، گفت: ۵۷۰ موقوفه در دزفول وجود دارد که حدود ۳۴ موقوفه درآمدزا هستند.
وی با اشاره به اینکه ۵۶ بقعه در دزفول وجود دارد  که ۱۶ بقعه از این تعداد درآمدزا هستند، افزود: بعد از حدود ۲ سال اقدامات عمرانی بقعه‌ها آغاز و ۱۰ چشمه سرویس بهداشتی در بقعه علی بن یحیی ساخته شد.
عباس نژاد بیان کرد: شیب بندی سالن یکهزار و ۲۰۰ متری بقعه بن جعفر نیز آغاز شده ضمن اینکه مرمت سازه میراثی آن نیز شروع شده است.
وی افزود: با داشته ها و کمک‌های مردمی قرار است کاشی کاری گلدسته‌های هفت رنگ بقعه سبزقبا تا پایان سال انجام شود.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول گفت: کاشی کاری گلدسته‌های بقعه سبزقبا چهار میلیاردو و ۵۰۰ میلیون ریال و مقرنس کاری حدود ۱۴ میلیارد ریال هزینه دارد که این عملیات آغاز شده است.

وی افزود: آینه کاری دور ضریح سبزقبا نیز در دستور کار است که بزودی شروع می شود.
عباس نژاد احداث سرویس بهداشتی برای بقعه سبزقبا را یکی از ضروریات این محل دانست و اظهارداشت: رایزنی‌هایی در این خصوص با شهرداری انجام شده تا در طرح جامع این بقعه بیاید.
وی افزود: طرح جامع سبزقبا از دهه ۸۰ طراحی  شد ولی امکان اجرای آن وجود ندارد لذا به علت بضاعت و شرایط موجود یک طرح جدید اجرا خواهد شد.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول با بیان اینکه تبدیل به وضع احسن طرح املاک سبزقبا برای درآمدزایی بیشتر در حال  انجام است، بیان کرد: با کمک خیرین و نذور، سالن فاطمیه بقعه علی مالک برای برگزاری مراسم مذهبی بهره برداری شد.

وی درخصوص وضعیت بقعه مقام علی واقع در جاده شوشتر که موجب گله مندی شهروندان نیز شده بود، گفت: اقدامات لازم برای رفع مشکل آب بقعه انجام شده و مجوزهای برق نیز گرفته شده است.

عباس نژاد اظهارداشت: ۱۰۰ نهال در محوطه این بقعه کاشته‌ایم و ۴۰۰ متر جدول بندی کرده‌ایم./ایرنا

بنر تبلیغاتی

نوشته شده توسط: خبرنگار دزآوان

اشتراک گذاری